Önce teknolojik olarak Alexandrite Lazerin ne olduğunu anlatalım. Alexandrite 755 NM dalga boyunda çalışan ve gücü içindeki Alexandrite rodundan geçen flash lamp ışığından alan bir lazer cihazıdır. içindeki optik lensler vasısatısıyla çok güçlü bir lazer enerjisi üretir.

Lazer epilasyon merkezlerinin ilk tercihleri arasında bulunan bu lazer türü, işlem esnasında kılı tamamen buharlaştırdığı için mükemmel bir konfor sağlar. Açık renkli tenlerde ve koyu kıllarda  son derece etkili bir lazer türüdür. Diğer lazerlere nazaran dünyada çok fazla üreticisi yoktur. Öyleki bu üreticilerin sayısı bir elin parmaklarının sayısını geçmez.  Çok fazla sarf masrafı olduğu için küçük merkezlerce pek tercih edilmezler. Gebze ve civar yerleşim yerlerinde Alexandrite Lazer kullanan çok az sayıda merkez mevcuttur.

Sonuç olarak beyaz bir tene ve koyu siyah bir kıl yapısına sahipseniz Alexandrite lazer sizin için hem konforlu hemde etkili bir lazer Epilasyon cihazıdır. bu diğer lazer türlerinin kötü yada etkisiz olduğu anlamına gelmez. her cihazın mutlaka etkili olduğu bir alan vardır. Önemli olan hangi cihazın hangi kıl ve cilt yapısında kullanıldığıdır. sizlerde istenmeyen kıllardan kurtulmak için öncelikle iyi bir uzman ve iyi bir cihaz tercih ediniz.

Leave a Comment